GENEL BİLGİLER

Tarihler

01-03 Nisan 2014


Konferans Yeri


11. UIC ERTMS Dünya Konferansı, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir. Sahil mimarisinin güzel bir örneği olan Haliç Kongre Merkezi; kapalı mekân, açık hava ve deniz kıyısı etkinliklerinin eş zamanlı yürütülebildiği, dünyada az sayıda bulunan toplantı merkezlerinden biridir. 102.000 m2’lik bir alana kurulu olan ve 16.000 m2 açık alana sahip olan Haliç Kongre Merkezi; “Sadabad”, “Kuleli”, “Pera” ve “Haliç” adlı birbiriyle bağlantılı dört ana bina ve Galata Balo Salonu’ndan oluşmaktadır. Haliç Kongre Merkezi, İstanbul’un en çok alternatif sunan kongre merkezidir. Salonları, oditoryumları, fuayeleri ve açık alanları sayesinde kongreler, toplantılar, ürün lansmanları, fuarlar ile sergiler, kokteyller, gala yemekleri, düğün seremonileri, film galaları, gösteriler, kültür ve sanat etkinlikleri gibi organizasyonlarla beğeni toplamaktadır. En son teknoloji ürünlerinden oluşan altyapısıyla Haliç Kongre Merkezi, aynı zamanda İstanbul’daki en geniş oditoryumlardan birine de ev sahipliği yapmaktadır.

Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Eski Karaağaç Cad. 34445
Beyoğlu, İstanbul / TÜRKİYE
Tel : (+90-212) 311 11 11
Faks : (+90-212) 311 11 99

Saat Dilimleri
Türkiye, Greenwich Saatinden (GMT) iki saat, Doğu Standart Saatinden (EST) yedi saat ileridedir.

Vize Gereklilikleri
Katılımcıların, Türkiye’ye girmek için geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir. Bazı ülke vatandaşları gelişten önce vize alabilirken, bazıları varış ile havaalanında vize alabilmektedir. En güncel vize bilgilerine Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.mfa.gov.tr/yabancilarin-tabi-oldugu-vize-rejimi.tr.mfa

Vize düzenlemeleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen en yakın Türk Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ile iletişime geçiniz.


İstanbul’a Varış


Atatürk Havalimanı Taksim Meydanı’na (şehir merkezi) 25 km. uzaklıktadır:

Taksi ile: Taksi ile, havaalanından Taksim Meydanı’na trafiğe bağlı olarak 35 – 65 dakika arasında ulaşabilirsiniz.

Ring Servisleri ile: Atatürk Havalimanı ile Taksim Meydanı arasında her 30 dakikada bir “Havataş” ring servisleri hizmet vermektedir. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 45 veya 75 dakika sürmektedir.

Halk Otobüsleri ile: 96T numaralı otobüs, her 50 dakikada bir Atatürk Havalimanı ve Taksim Meydanı arasında sefer yapmaktadır. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak yolculuk 60 ve 90 dakika arasında değişmektedir. Halk otobüsleri 07:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul Anadolu yakasında olup Taksim Meydanına (şehir merkezi) 50 km uzaklıktadır:

Taksi ile: Taksi ile havaalanından Taksim Meydanı’na trafiğe bağlı olarak 50 – 90 dakika arasında ulaşabilirsiniz.

Ring Servisleri ile: Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile Taksim Meydanı arasında saat başı “Havaş” ring servisleri hizmet vermektedir. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 70 veya 90 dakika sürmektedir.

Halk Otobüsleri ile: E-3 numaralı otobüs, Atatürk Havalimanı ve 4. Levent Metro İstasyonu arasında sefer yapmaktadır. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak yolculuk 100 ve 120 dakika arasında değişmektedir. Halk otobüsleri 02:00 – 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


Şehiriçi Ulaşım:
Şehiriçi ve şehir çevresinde birçok ulaşım aracı mevcuttur. Daha fazla bilgi için; http://istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=12416 adresini ziyaret ediniz.

Konferans Dili
Konferans resmi dili İngilizcedir. Konferans süresince simultane çeviri (İngilizce ve Türkçe) sağlanacaktır.

Davet Mektubu
Gerektiğinde, resmi davetlerle katılımcıların fonlar, vizeler veya izinler aracılığıyla konferansa katılımı kolaylaştırılacaktır. Lütfen gerekli özel bilgileri ERTMS Konferans Ofisi’ne yazılı olarak belirtiniz. Ayrıca bu davetlerin özellikle vize almada kullanılacağını, Konferans Sekreteryasına herhangi bir mali yükümlülük ifade etmediğini unutmayınız. Talepler doğrultusunda Konferans Sekreteryası, katılımcılara şahsi davet gönderecektir. Davet mektubu talepleri, Konferans’tan en az 30 gün öncesine kadar alınacaktır.

Kıyafet Yönetmeliği
Resmi kıyafet zorunluluğu yoktur.

Hava Koşulları
Nisan ayında İstanbul’da hava sıcaklığı 15°C ile 23°C arasında değişmektedir.

Çay-Kahve Araları ve Öğle Yemeği
Sabah ve öğleden sonraki aralar süresince ikramlar olacaktır. Katılımcılar için hergün öğle yemeği verilecektir.

Yükümlülük & Sigorta
ERTMS Dünya Konferansı ve ERTMS Konferans Ofisi herhangi bir fiziksel yaralanma, kayıp, hasar, özel mülke zarar ya da gecikmelerden kaynaklanan ek harcamalar, havayolu, demiryolu, deniz yolu, karayolunda veya diğer hizmetlerde meydana gelen değişiklikler, hastalık, saldırı, hava değişimleri gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Bu nedenle katılımcıların kendi sigortalarını yaptırması tavsiye edilir.

Otel Konaklaması
Konferans kaydı otel rezervasyonunuzu kapsamamaktadır. ERTMS Konferans Ofisi, katılımcılar için çeşitli otellerde oda rezerve etmiştir. Otellere yönelik özel tarifeler ERTMS Konferans Ofisi tarafından müzakere edilip ONLINE KONAKLAMA FORMU’nda yer alacaktır. Bu form en kısa sürede doldurulup Konferans Ofisi’ne gönderilmelidir. ERTMS Konferans Ofisi tarafından rezervasyonunuza dair onay gönderilecektir. Konferans Ofisi, hatalı rezervasyonlardan sorumlu değildir.

Yaka Kartı Politikası
Tüm katılımcılar, ERTMS Konferansı boyunca yaka kartı takmak zorundadır. Yaka kartı olmayanlar konferans oturumlarına veya sosyal etkinliklere katılamayacaktır. Kayıtlı refakatçiler için ayrı yaka kartları hazırlanacak olup Açılış Resepsiyonu, Kahve Araları ve Öğle Yemeklerine katılım olanağı sağlanacaktır.

Sosyal Programlar
Tüm kayıtlı katılımcılar Konferans Açılış Resepsiyonu’na davetlidir. Sosyal programa dair ayrıntılar web sayfasında yer alacaktır.

Sponsorluk Fırsatları
Firmanıza göze çarpan sponsorluk seçenekleri sunarak katılımcı kitlesini hedeflemenize imkan sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Elektrik
Elektrik akımı 50 Hertz frekansında 220V AC’dir. Avrupa standartlarındaki iki adet yuvarlak pinli prizler kullanılabilir.
Bankalar ve Döviz İşlemleri

Türkiye’nin para birimi Türk Lirası’dır (TL). Yabancı paralar havalimanında veya 8:30 – 20:00 saatleri arasında hizmet veren ve şehrin genelinde bulabileceğiniz döviz bürolarında bozdurulabilir. Ayrıca, seyahat çekleri ve euroçekler 8:30’dan 17:00’a kadar açık olan yerel bankalarda bozdurulabilir. Başlıca kredi kartları (Visa, MasterCard gibi) çoğu Türk restoranı ve mağazalarında geçerlidir.